Võsaniiduk lööb platsi puhtaks

Võsaniiduk lööb platsi puhtaks

Eestis meil tihedat džunglit ei kasva, kuid sellegipoolest saab siin-seal täheldada korralikku paksu võsa. See võib oma inetusega tõsiselt silma riivata ning sellest lahtisaamine on ajakulukas ja raske töö. Kuid pole lugu – võimas SAME kett-võsaniiduk lööb platsi puhtaks!

Kui sinu maalapp on võsastunud, siis kindlasti mõlgub mõtteis, kuidas sellest nuhtlusest lahti saada. Oled sa isetegija või hoopiski teenuspakkuja, siis traktori külge haagitav kett-võsaniiduk on parim vahend selleks tööks. Just hooldusniitmise tehnikat tootva ja müüva SAME valikust leiab selleks õige masina.

Milleks võsaniitmine?

Võsaniitmine võib vajalik olla päris mitmel põhjusel. Eelkõige kasutatakse niitmistehnikat võsalõikuseks siis, kui on tarvis suurem maa-ala puhtaks rookida tihedast ning ülekasvanud taimestikust. Seda on tihtipeale vaja teha enne ehitusarenduste algust, teede ehitust või pärast saagikoristust põlluservadest. Samuti puhastatakse maa-alasid võsast ja taimestikust ka suurenenud maastikupõlengute ohu tõttu. Aga samas võib seda ka lihtsalt esteetilistel eesmärkidel teha.

 

 

Kett-võsaniiduk – sinu teenistuses

SAME tootekataloogist võib leida Optimal® M-seeria kett-võsaniidukeid, mille laius on 125–200 sentimeetrit. Need on mõeldud maastiku, teeservade, kraavipervede ja metsasihtide hooldusniitmiseks. Niidukite lõikeseadmed on kulumiskindlad ja pika kasutuseaga. See teeb võsaniidukist suurepärase investeeringu.

Kettniidukil on kasutusel spetsiaalselt selle seadme jaoks valmistatud jõuülekanne, mis sisaldab traktori ja seadme kaitsmiseks vajalikke tehnilisi lahendusi. Lõikeseadme korpus ja tugisuusad on valmistatud HARDOX-terasest. Sealjuures on masin ise kerge.

Lisaks on see varustatud hüdraulilise külgnihkega, mis võimaldab niita nii traktori lähedalt kui ka sügavat kraaviperve. Samuti on niidukitel hüdrauliline kokkupõrke leevendi, tugev reduktor ning sisendajam. Komplektis on ka tugevad ja vastupidavad ketid, mis tagavad tõhusa töö.

Võta teadmiseks!

Kuna kett-võsaniidukid lähevad hooldustehnika alla, siis võivad nende kasutamist reguleerida teatavad omavalitsuslikud või riiklikud ettekirjutused, nagu pesitsus- ehk linnurahu regulatsioonid. Lisaks on väga tähtis, et neid masinaid ei kasutaks inimesed, kellel puudub vastav kogemus või väljaõpe. Hooldustehnikana võivad need masinad olla valedes kätes potentsiaalselt ohtlikud.

Kui juba jutt ohule läks, siis ei tohiks silma kinni pigistada ka turvalisuse seisukohast. On ilmselge, et vastavalt vajadusele tuleks kasutada tehnika kaitsevahendeid ning järgida ohutusnõudeid, kuid tähelepanelik tuleks olla ka tööterritooriumi suhtes. Tuleks vältida võsalõikuse teel olevatele objektidele otsa sõitmist – eelkõige tuleks ettevaatlik olla erinevate elektri- ja maaparandustaristute suhtes. Samuti tuleks järgida kett-võsaniiduki käitamisel selle vajadust tehnilise hoolduse järele.

Kõike eelnevat arvesse võttes on SAME kett-võsaniiduk suurepärane investeering, mis aitab sul võsaga üks-null teha!